Čitamo mi, u obitelji svi

Autor: Maja Grgić Cvitković, 24. 2. 2015.

˝Čitamo mi, u obitelji svi˝

Na inicijativu knjižničarke ove se godine i naša škola uključila u projekat poticanja čitanja ˝Čitamo mi , u obitelji svi˝. Riječ je o zajedničkom projektu poticanja čitanja u  kojemu sudjeluju učenici, njihovi roditelji i drugi članovi obitelji, razrednik i školski knjižničar.

Projekat se provodi na nacionalnoj razini s učenicima trećih razreda, a ove je školske godine u projekat uključena 141 škola, 125 knjižničara, 288 razreda te 5283 učenika. Projektom se motiviraju učenici za čitanje, prenosi im se poruka da je čitanje važno i zanimljivo te da stvara užitak i zabavu. Svrha projekta nije dobiti pobjednika nego stvoriti kod učenika unutarnje duhovno i emotivno zadovljstvo kao vrhunsku  vlastitu nagradu za čitanje.

Tijekom projekta  jedan učenik svakog petka tijekom drugog polugodišta dobiva knjižničnu naprtnjaču s 8 zanimljivih knjiga iz različitih područja.  U školu je vraća iduće srijede. Zatim slijedi veliko uzbuđenje u razredu jer se u razredu priča o najljepšim doživljajima tijekom boravka knjižnične naprtnjače u obitelji.

U našoj školi su krenule tri knjižnične naprtnjače 5. veljače. Jedna u matičnoj školi u Špišić Bukovici, druga u područnoj školi u Lozanu, a treća u Područnoj školi u Bušetini. Tijekom drugog polugodišta naprtnjače će obići sve škole i sve učenike trećih razreda.

Svima želimo puno zabave, smijeha, igre i zadovoljstva tijekom čitanja u obiteljskom krugu!