Najučenica 2015./16.

Autor: Maja Grgić Cvitković, 9. 6. 2016.

Najučenica Lorena Grgić

Moj život i dio obrazovanja

Ja sam Lorena Grgić,imam 14 godina i završavam 8. razred OŠ August Cesarec. Živim sa bakom Brankom, a moja mama Ivana i tata Darko žive u Virovitici. 8 godina živjela sam još i sa svojom sestričnom Sarom. Imam dva brata blizanca Roka i Karla i sestru Unu.

Svoj ''odgoj i obrazovanje'' započela sam u vrtiću. Tamo sam kroz igru naučila pisati i čitati što mi je uvelike pomoglo sa školovanjem u osnovnoj školi. U vrtiću bavila sam se sportom i tada sam već krenula na natjecanja. Pokazivala sam i sklonosti prema glumi i plesu. Od početka osnovne škole roditelji i baka su me poticali da budem što bolja u školi. Pomagali su mi na čemu sam im zahvalna. Od 1. do 4. razreda prve,moglo bi se reći, izvannastavne aktivnosti bili su ritmika i dramska i tada sam išla na županijsko natjecanje iz glume s grupom. Zatim sam od prijateljice saznala za rukomet i u 3. razredu počela sam ga i trenirati. Trenirala sam ga 5 godina i prestala,ali nisam potpuno odustala nego ga mislim nastaviti trenirati kada odem u srednju školu. Na rukometu sam upoznala puno novih prijatelja i jako sam ga zavoljela, išli smo i na natjecanja i mogu se pohvaliti da sam igrala i sa starijom djecom. U 4. razredu išla sam na natjecanje iz matematike i to je bilo prvo natjecanje iz znanja na koje sam išla.

Došao je i 5. razred,novi prijatelji,novi predmeti. U tom razredu dobila sam 2 dvojke iz tehničkog i nastavnik mi je rekao da to mogu popraviti ako budem išla na natjecanje i pristala sam. Puno sam se trudila oko toga i bila sam 1. na školskom natjecanju iz kategorije maketarstva i modelarstva. Kada sam otišla na županijsko natjecanje,iskreno,nisam se nadala nekom posebnom uspjehu, ali dogodilo se čudo i tamo sam bila 1. Bila sam presretna jer sam krenula sa dvojkom na natjecanje i na kraju otišla čak do državnog natjecanja. Tamo nisam bila 1., ali sam bila 11. što i nije bio tako loš rezultat. To mi je bilo jedino državno natjecanje, ali nakon toga sam nastavila ići na natjecanje iz tehničkog i postizala sam dobre rezultate. Uz to išla sam na natjecanja iz hrvatskog jezika, geografije, vjeronauka, matematike, kemije. Iz vjeronauka smo došli dva puta do biskupijskog natjecanja pošto se iz vjeronauka poslije školskog natjecanja natječemo u grupi.

Konačno dolazimo i do 8. razreda i moram odlučiti o svom daljnjem školovanju. Za sada se ne mogu odlučiti između opće i matematičke gimnazije, ali želja mi je studirati psihologiju i biti psiholog u školi i uz to profesionalno se baviti rukometom. To su mi trenutne želje, vjerovatno ću se još 100 puta predomisliti. Nakon svega ovoga želim se zahvaliti nastavnicima što su trpili mene i sve ostale osmaše, a pogotovo se želim zahvaliti mojoj baki koja me najviše poticala na rad i učenje i tko zna kako bih završila da nje nije bilo.

Još samo jedna stvar, AKO ŽELITE USPIJETI U ŽIVOTU ZA TO SE MORATE POTRUDITI, NIŠTA VAM SE NEĆE SAMO ''SERVIRATI'', ŽIVOT JE ZEZNUTA STVAR, A NAJBITNIJE VAM JE ŠKOLOVANJE, NEMOJTE TO PREKASNO SHVATITI!