Obavijest za roditelje

Autor: Maja Grgić Cvitković, 4. 4. 2017.

Obavijest za roditelje

Dragi roditelji!

Naša škola će i ove godine sudjelovati u humanitarnoj akciji prikupljanja sredstava za potrebe Socijalne samoposluge, koja je u sklopu Gradskog društva Crvenog križa Virovitica.

Kao i prošle godine, u obzir dolaze prehrambene namirnice koje nisu lako kvarljive (tjestenina, riža, kaše, ulje, sol, šećer, konzerve…), te sve vrste higijenskih potrepština (šampon, sapun, pasta za zube, četkice, deterdženti, omekšivači i sl. ).

Akcija prikupljanja će biti:

• 5. travnja za 2. i 3. razred u Špišić Bukovici
  • 6. travnja za sve ostale učenike matične i područnih škola

Učenici iz Špišić Bukovice neka svoja sredstva za donaciju po dolasku u školu predaju vjeroučiteljici Marijani Vidović na ulazu u dvoranu, a područne škole svojim učiteljicama.

Ovo „Djelo ljubavi“ je humanitarnog karaktera i upravo prikladno u ovo korizmeno – preduskrsno vrijeme kada želimo pomoći onima kojima je to potrebno više nego nama.

Ako ste i sami u situaciji da vam je potrebna pomoć, molim da mi se obratite, ukoliko niste u situaciji da drugima pomažete, nemojte osjećati krivnju niti obavezu da sudjelujete u akciji, no ukoliko imate mogućnosti, zahvaljujem na sudjelovanju, jer na taj način nekome omogućujete malo lakši i ljepši život.

Druga stvar, naša škola će organizirati akciju čišćenja škole i okoliša 11.4. u utorak u Špišić Bukovici, a u područnim školama u dogovoru sa učiteljicama.  Učenicima će na vrijeme biti rečene preciznije informacije, u smislu što ponijeti od alata, kada trebaju doći u školu (1.- 4. razred), i sl. Vi samo vodite računa da taj dan obuku nešto što će smjeti i zaprljati malo.

Slijedeći dan, 12.4. u srijedu, to je ujedno i posljednji dan nastave prije praznika, u 11.30 sati će biti organiziran Proljetno-uskrsni sajam u matičnoj školi u Špišić Bukovici. Sve vas pozivam da nas posjetite!  Školska zadruga u suradnji s učiteljicama nižih razreda izradit će razne prigodne predmete i ukrase za Uskrs, nakit i sl. koje ćete na sajmu moći kupiti.

U sklopu ovog sajma bit će provedena i akcija Lige protiv raka  „Cvijet za dan duže“.  Cilj akcije je prikupiti financijska sredstva za nabavu para dijagnostičkih monitora visoke rezolucije za bržu i precizniju dijagnostiku malignih bolesti, koja bi se donirala radiološkom odjelu Opće bolnice Virovitica. Molim vas stoga da taj dan pošaljete po djeci cvijeće koje imate u vrtu ( narcise, zumbule, tulipane…), a koje ćemo prodavati i tako prikupiti sredstva za ovu akciju.

Nadalje, u tjednu nakon povratka s praznika, 24. – 27. travnja sakupljat ćemo papir i plastične boce. Posljednji i zapravo glavni dan akcije će biti upravo u četvrtak 27. 4. Zarada od akcije bit će usmjerena na dobivanje sadnica za uređenje okoliša škole.

I još jedna, za sada posljednja obavijest, ali ujedno i molba vama roditeljima. Zbog višestrukih i čestih zloupotreba mobitela u školi i na nastavi, Vijeće učitelja traži zabranu korištenja mobitela u školi, stoga vas molim  da djeca ne donose u školu mobitele. Oni im doista ovdje nisu potrebni, uvijek vas dijete može nazvati iz zbornice ako je to potrebno. Ukoliko je baš nužno da dijete ima sa sobom mobitel, neka ga ne vadi iz torbe. Kod učenika koji bude koristio mobitel za vrijeme sata ili odmora, bez odobrenja učitelja, mobitel će biti oduzet i vraćen isključivo roditelju ili staratelju. Isto tako škola neće snositi nikakve troškove niti odgovornost za nestanak mobitela niti nastale kvarove.

Marijana Novak Stanić, ravnateljica