:(

Autor: Maja Grgić Cvitković, 26. 4. 2017.

NAPUSTIO NAS JE NAŠ DUGOGODIŠNJI RAVNATELJ

VLATKO FIJALA, nastavnik fizike

S velikom tugom u srcu obavještavamo sve učenike, roditelje, zaposlenike škole i širu javnost da je jučer, 26. 4. 2017. preminuo naš dragi dugogodišnji ravnatelj škole.

Sahrana će biti na Gradskom groblju u Virovitici danas u 15,00 sati.

Komemorativni skup zaposlenika škole će biti u četvrtak, 4. 5. u 17,00 u OŠ August Cesarec Špišić Bukovica.

Pozivamo sve koji se žele podijeliti svoja sjećanja da nam se pridruže!

Vlatko Fijala je rođen 1950 u Novom Slankamenu u Vojvodini gdje je završio osnovnu školu. Gimnaziju je završio u Staroj Pazovi, a Prirodno matematički fakultet u Novom Sadu. U našoj školi, August Cesarec u Špišić Bukovici, zaposlio se 1992. godine kao  nastavnik fizike i matematike, a od 1998. sve do odlaska u mirovinu 2014. bio je  ravnatelj škole. Kroz taj period učinio je mnogo dobra za školu, gradio, adaptirao, popravljao… bio je čovjek koji je znao i htio raditi. Veselio se svakom i najmanjem uspjehu i dobrobiti ostvarenoj za školu. Volio je djecu, volio je učitelje i sve svoje zaposlenike. Njegova obitelj najbolje zna koliko je živio i žrtvovao se za školu, a znamo i mi.

Osim rada u školi Vlatko je bio angažiran i u društveno političkom životu. Osobito je dao svoj doprinos u Zajednici protjeranih Hrvata iz Srijema, Bačke i Banata  te je bio predsjednik Skupštine od samog osnutka  pa sve do kraja. Isto tako je bio dugogodišnji predsjednik Udruge uzgajivača malih životinja GOLUB.

Hvala ti dragi Vlatko za sve ono što si nesebično činio za sve nas i školu u ime svih učenika i djelatnika OŠ August Cesarec Špišić Bukovica.

Neka ti je vječna slava i hvala I neka ti je laka hrvatska zemlja koju si neizmjerno volio!