Naj učenica 2016./17.

Autor: Maja Grgić Cvitković, 19. 6. 2017.

NAJ UČENICA ŠKOLSKE GODINE 2016./2017.

BOŽICA PLOSKONKA

Ja sam Božica. Izabrana sam za  NAJ UČENICU 2016./2017.godine. Pa da vam se kratko predstavim.Živim u Rogovcu. Rođena sam 13.5.2002. Najdraži broj mi je 13 jer se većina važnih događaja u mom životu dogodila upravo na taj dan. Završavam 8 razred i mislim upisati Katoličku Klasičnu Gimnaziju u Virovitici. Upisujem gimnaziju jer sam u svim predmetima podjednako uspješna i nisam se našla niti u jednom zanimanju do sada. Od 1.-4. razreda išla sam u područnu školu u Rogovcu.

Iako često djelujemo kao sramežljiva , umišljena ili drska osoba zapravo sam vrlo iskrena, draga i volim pomagati drugima. Nemam hrpu prijatelja, nisam uvijek u centru pažnje ali imam prave prijatelje koje nebi mijenjala ni za što na ovom svijetu. Većinu njih sam upoznala u školi. Jedan razlog više zašto volim školu. Najbolju prijateljicu našla sam upravo u školi. Škola je za mene mjesto gdje učim nove stvari, pronalazim nove prijatelje... Iako mi svi predmeti idu dobro, najdraži od njih mi je povijest. To sam znala oduvijek jer su me zanimali  stari dogadaji i povijesne osobe.

Nakon gimnazije planiram upisati fakultet. Nisam još sigurna koji, al nadam se da će imati veze s kriminalistikom  jer me to također jako zanima.

U slobodno vrijeme nemam neke posebne hobije. Nisam ih stigla razviti od previše učenja. Ali voljela bih trenirati boks ili se baviti plesom. Trenutno ne treniram ništa, ali nadam se da ću početi.

Trenutak kada sam postala naj učenica bio je jedan od najljepših u mom životu. Nisam se tome nadala te sam bila jako sretna. Najviše mi je bilo zao zbog mojih prijateljica Amalie i Ana-Martine koje su također odlične učenice, po meni čak i bolje od mene ali dobro. Ja se nadam da će se one i dalje truditi i postići puno toga u životu.

Željela bih se zahvaliti svim nastavnicima koji su me trpili u ove četiri godine, pomagali mi kad sam zapela u nečemu i puno mi pomogli.Svima njima jedno veliko HVALA. Također se želim zahvaliti mojoj razrednici Gordani koja je imala puno povjerenja u mene, pomagala mi u svemu i bila najbolja razrednica.

Motivaciju za učenje nisam nalazila nigdje. Učila sam s idejom da ću jednom dana raditi posao koji želim a do tada moram učiti. Također nemam idola u životu, jednostavno smatram da mi to ne treba. Sama sebi sam uzor jer sam jedinstvena kao i svi mi i smatram da ne trebam kopirati ljude oko sebe.

Moja učiteljica Jasna i ja na kraju 1. razreda

Moja čiteljica Jasna i ja na kraju 4. razreda

Zovem se Emily. Dobila sam zadatak da intervjuiram naj učenicu naše škole.

Božica Ploskonka je naj učenica naše škole u školskoj godini 2016./2017.Učenica je 8.a razreda,a razrednica joj je nastavnica njemačkog jezika Gordana Čurik. Božica je rođena 13.05.2002.godine u Virovitici.

Božice, opiši mi u nekoliko riječi kako vidiš sebe kao osobu.

Ja mislim da sam ja skromna,iskrena djevojka koja je uvijek spremna pomoći.

Što planiraš nakon završetka osnovne škole?

Nakon osnovne škole planiram upisati Katoličku Klasičnu Gimnaziju u Virovitici, a nakon srednje škole željela bi na fakultet koji ima veze sa kriminalistikom.

Što je za tebe škola?

Škola je za mene mjesto na kojem učim nove stvari i stvaram nova iskustva.

Znam da ti svi predmeti idu dobro,ali koji ti je najdraži?

Najdraži od svih mi je povijest,nekako su me uvijek zanimali povijesni događaji i osobe.

Što te motivira pri učenju?

Pri učenju me motivira misao da ću jednoga dana raditi posao koji želim.

Gdje se vidiš za 10 godina?

Na to pitanje ne mogu ti dati odgovor jer volim prihvaćati nove izazove i ne znam kamo će me put odvesti.

Čime se baviš u slobodno vrijeme?

Nemam baš previše slobodnog vremena. Voljela bih trenirati boks i baviti se plesom.

Koja ti je najveća želja u životu?

Najveća želja mi je završiti fakultet,zaposliti se i osnovati veliku obitelj punu ljubavi.