Ponos Virovitičko-podravske županije

Autor: Maja Grgić Cvitković, 3. 9. 2017.

Ponos Virovitičko - podravske županije: Dobitnik Povelje zahvalnosti, osnovna škola August Cesarec

U prigodi obilježavanja Dana Županije, odlukom virovitičko-podravskog župana Igora Androvića, zaslužnim pojedincima i pravnim osobama dodijeljena su javna priznanja za osobiti doprinos i izuzetne rezultate u pojedinim područjima javnog i društvenog života.

Povijesni izvori, kažu da je 1847. godine, grofica Marija Pejačević, dala dio svog vlastelinstva za potrebe osnivanja Pučke škole u Špišić Bukovici. Tridesetak godina kasnije imali su 125 učenika, a novu zgradu škole, dobili su 1909. godine. Brojali su tada 225 učenika.

Ista je zgrada prošle godine obnovljena sredstvima Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, Virovitičko-podravske županije i Općine Špišić Bukovica. Od područnih škola izdvaja se ona u Bušetini, otvorena prošle godine. Slovi za jednu od najljepših školskih zgrada u ovom dijelu Hrvatske, a izgrađena je sredstvima Županije i općine Špišić Bukovica.