Čuvajmo naše vode - terenska nastava 3.a i 3.b

Autor: Martina Šalinger, 26. 3. 2019.

U petak 22.3.2019. učenici 3. a i 3.b razreda obilježili su Svjetski dan voda odlaskom na  terensku  nastavu "Vode u zavičaju"  na bukovački ribnjak "Zidine".  Prekrasan proljetni dan bio je prilika da se na terensku nastavu putuje biciklima.

Polazak je bio ispred škole u 12,30 h kada su učenici zajedno sa svojim učiteljicama i roditeljima u pratnji krenuli  i sretno stigli na obližnji ribnjak. Tamo su praktičnim aktivnostima ponovili naučeno o orijentaciji u prostoru, o vodama u zavičaju i o vremenskim obilježjima našeg zavičaja u proljeće. Šetnjom ribnjakom uočili su bogati biljni i životinjski svijet voda stajaćica te u razgovoru s ribičima saznali puno zanimljivosti o ribama koje tamo obitavaju. Učenici su sudjelovali i u kvizu znanja, u proljetnoj eko-patroli u kojoj su očistili okoliš ribnjaka te su pisali eko poruke o zaštiti voda. Naravno nije nedostajalo ni igre te zajednički piknik u prekrasnoj prirodi. Povratak kući bio je oko 16 h. Trećaši  i njihove učiteljice Jasna i Monika, zadovoljno su i sigurno biciklima stigli svojim kućama.