Djeca Lozana za djecu Afrike

Autor: Martina Šalinger, 17. 12. 2019.

MyLife4Kids 2020 ili Kako sam spojio svoj dnevni boravak i Afriku je humanitarno-putopisni i edukativni projekt kojemu je cilj sudjelovati na najvećem humanitarnom reliju na svijetu Budapest Bamako 2020., pomoći djeci Podsaharske Afrike te Afriku dovesti u svačiji dnevni boravak, učionicu, knjižnicu, galerije.

Hrvatskom timu ovo je treće sudjelovanje na humanitarnom rallyju, a ove godine čine ga Damir Filipović (VŽ), Stanislav Modrić (VŽ), Ranko Paunović (Zg), Saša Pjanić (VT), Ivan Rako (ZG), Ivan Šokman (ČK) i Bernard Tkalčec (VT). Cilj članova MyLife4Kids tima  je snažnu i jedinstvenu emociju putovanja Podsaharskom Afrikom koja ih spaja podijeliti s čitavim svijetom i na taj način ukazati na bremenitu stvarnost afričke svakodnevice.

I ove godine u projektu  sudjeluju učenici Područne škole Lozan sa svojim učiteljicama Mirelom Valinčić i Martinom Lončar. Svojim su prijateljima u Africi pripremili oslikane vrećice koje će napuniti školskim priborom.