U PŠ Bušetini učenici igraju igru "Šibice"

Autor: Maja Grgić Cvitković, 16. 1. 2020.

U davna vremena prije pojave interneta ljudi su za igru koristili predmete koji ih okružuju ili se nalaze u njihovom domaćinstvu te su uz pomoć tih jednostavnih predmeta smišljali vrlo zanimljive igre. Jedna od njih je i igra "Šibice". Za igru je potrebna kutija šibica,papir i olovka i igra može započeti. Kutija šibica postavi se uz rub stola tako da jednim dijelom visi sa stola i čvrkne se palcem. Ako se kutija okrene na slikovni dio to nosi 5 bodova,ako se kutija okrene na neku od bočnih strana to nosi 10 bodova,a ako se okrene na stražnju stranu na kojoj nema slike to nosi 0 bodova. Igrači igraju naizmjence i pobjednik je onaj koji prvi skupi 50 bodova. Da je igra vesela,napeta i zanimljiva svjedoče i fotografije.