Vesele maškare nižih razreda

Autor: Martina Šalinger, 7. 3. 2019.

U petak 1.3. 2019. godine , našom je školom i središtem sela zavladala maskirana povorka svih učenika od 1. do 4. razreda. Vile, vojnici, klaunovi i ostale maske okupile su se u 11,30 h u dvorištu škole i krenuli u kraću šetnju središtem sela.

Nakon šetnje, maske su se okupile ispred društvenog doma gdje su pred prisutnim roditeljima izveli kraći prigodni program. Nakon pjesme i plesa spaljen je i Fašnik kao glavni krivac za sve nedaće koje su nas kroz godinu zadesile. Roditelji su potom počastili maškarice krafnama i sokom. Zatim je maskirana povorka nastavila svoje veselje u restoranu škole gdje se plesalo, natjecalo, igralo i biralo najbolje maske. Sve su to organizirale i vodile njihove maskirane učiteljice – Martina,  Anita, Monika, Dubravka i Jasna.

Tekst: Jasna Petrović, učiteljica