Posjet požeškog biskupa gospodina Antuna Škvorčevića

Autor: Martina Šalinger, 7. 3. 2019.

Nakon 19 godina, u četvrtak, 7. ožujka, našu je školu posjetio požeški biskup gospodin Antun Škvorčević u pratnji kancelara mr. Ivana Popića i župnika fra Silvija Šćepanovića.

Učenici i nastavnici škole, biskupa su dočekali i pozdravili pljeskom u školskoj dvorani, gdje se program i odvijao. Ravnateljica škole Marijana Novak Stanić, ukratko je predstavila našu školu te istaknula dugu tradiciju podučavanja u Špišić Bukovici.

Učenici su izveli kratak program, koji je započeo prikladnom pjesmom Kad Isus dolazi učenika 3. a i b razreda pod vodstvom vjeroučiteljice Antonije Šandrk.

Nadalje, učenica Lana Balogović zanosno  je izrecitirala Hvalospjev ljubavi. Recitaciju su na gitarama pratili učenici Luka Haban i Mihael Štefović. Također, školski zbor otpjevao je pjesmu Krst na žalu.

Nakon programa, biskup se obratio učenicima te je u kratkom razgovoru s njima prenio vrlo važnu poruku koja glasi: „Tako je lijepo što postojite“.  Izrazio je radost susreta te je razgovor završio s rečenicom kako će ih nositi u svome srcu i pamtiti njihova lica te da će susrete s njima nastavljati u molitvi.

Susret je završio zajedničkom molitvom i zahvalom na susretu.