Županijska smotra i natjecanje izvannastavnih glazbenih aktivnosti

Autor: Martina Šalinger, 2. 4. 2019.

U srijedu, 20. ožujka u virovitičkom Centru kulture otvorena je Županijska smotra i natjecanje izvannastavnih glazbenih aktivnosti osnovnih škola Virovitičko-podravske županije.

Riječ je o svojevrsnom natjecanju talenata u plesu, pjevanju i sviranju, u kojem je sudjelovalo oko 260 učenika i njihovih učitelja iz škola s područja županije.

Našu školu su predstavljale učenice šestog razreda Željana Žagar, Lana Kostadinović i Ivana Bertić u kategoriji glazbenog stvaralaštva, skladavši vlastite autorske pjesme.

Ivana Bertić je napisala pjesmu „Roda“ o stvarnoj rodi koja se živi na dimnjaku naše škole,  Lana Kostadinović  pjesmu kojom poziva učenike na prijateljstvo pod nazivom „Budi prijatelj“, dok je Željana Žagar napisala ljubavnu pjesmu o prvoj školskoj ljubavi pod nazivom „Ne zaboravi me“.

Lana Kostadinović i Željana Žagar su osvojile svaka po srebrnu plaketu.

Pohvaljujem sve tri učenice na trudu i zalaganju!

Više o samom natjecanju i rezultatima možete vidjeti na ovoj poveznici: http://www.icv.hr/2019/03/foto-doznajte-rezultate-zupanijske-smotre-i-natjecanja-izvannastavnih-glazbenih-aktivnosti-osnovnih-skola-vpz/

Mentorica Dijana Habijanec, učiteljica glazbene kulture