Terenska nastava drugih razreda Drava-Aršanj

Autor: Martina Šalinger, 2. 4. 2019.

U petak, 22. ožujka 2019. učenici 2. razreda (područnih škola i matične), zajedno sa svojim učiteljicama vrlo su uspješno  proveli terensku nastavu. Upoznali su svoj zavičaj kroz neposrednu stvarnost.

Prva postaja je bila rijeka Drava, na Križnici, gdje su, u neposrednoj stvarnosti, mogli ponoviti sve ono što se o vodama tekućicama uči u 2.razredu i još mnogo više. Zatim su se penjali na radarski centar „Bilogora“ na Aršanju, odakle su imali dobar pogled na dolinu uz rijeku Dravu kao i na obronke Bilogore. Na radarskom centru su vidjeli sve „čudesne“ instrumente kojima se prati vrijeme. Vrijeme je pak bilo prekrasno, sunčano, pravo proljetno. I učenici i učiteljice uživali su u ovoj terenskoj nastavi.