Trećaši na Danima Ivane Brlić-Mažuranić

Autor: Martina Šalinger, 16. 4. 2019.

U ponedjeljak 8.4. svi učenici trećih i četvrtih razreda matične i područnih škola putovali su na jednodnevnu terensku nastavu u Slavonski Brod. Tamo su prisustvovali manifestaciji "Dani Ivane Brlić Mažuranić".

Učenici su obišli staru jezgru i centar grada, rodnu kuću Ivane Brlić Mažuranić, Crkvu Svetog Trojstva i prošetali obalom rijeke Save. Prisustvovali su i odličnoj predstavi Jagor u Kazališno-koncertnoj dvorani Ivana Brlić Mažuranić.  Ovim su putovanjem učenici produbili svoja saznanja o životu, radu i bogatom književnom opusu naše najpoznatije spisateljice. Lijepo vrijeme, zajednički ručak i pauze uz fini sladoled, učinili su ovu terensku nastavu još ljepšom i zanimljivijom.

Učiteljica Jasna Petrović