Eurosong u povodu Europskog dana jezika

Autor: Martina Šalinger, 3. 10. 2019.

Dana 26.9.2019. godine u našoj je matičnoj školi u Špišić Bukovici održan "Eurosong" u povodu Europskog dana jezika.Nastupilo je 7 izvođača iz 7 europskih država. Oni su pjesmom na svome jeziku predstavili svoju državu u najboljem svjetlu.

Bile su tu  Francuska, Njemačka, Španjolska, Ukrajina, Ujedinjeno Kraljevstvo, Bosna i Hercegovina te Hrvatska koje su se borile za prvo mjesto. Atmosfera je bila vesela, a dvorana ispunjena dječjim osmijesima. U stručnome žiriju bili su učenici i nastavnici koji su imali težak posao, izabrati najboljega izvođača. Ipak su morali izabrati, a pobijedila je Bosna i Hercegovina s pjesmom "Rijaliti" glazbene grupe Dubioza kolektiv. Imitirali su ih učenici osmih razreda, uz pratnju petaša. Osvojili su žiri, ali i publiku svojom pozitivom, uvježbanošću i rasplesanošću. U dobrome raspoloženju završili smo još jedan "Eurosong" i tako proslavili Europski dan jezika. Pogledajte kako nam je bilo!

Lana Balogović, 8b