Međunarodni dan kuhara

Autor: Martina Šalinger, 28. 10. 2019.

Ovaj je vid suradnje osnovnih i srednjih škola koji bi se na raznim drugim projektima trebao poticati. Kao učiteljica koja vodi domaćinstvo kao izvannastavnu  aktivnost ponosna sam što smo pozvani na ovaj projekt. Spojili smo iskustvo, vrijedne male i velike ruke te uklopili puno segmenata škole za život.

Učenici 1.-4. razreda PŠ Okrugljača i PŠ Črešnjevica  jučer su bili u gostima u Srednjoj školi Stjepana Sulimanca. U goste ih je pozvao profesor Darko Baričević kako bi sa svojim učenicima 3. razreda obilježio Međunarodni dan kuhara pod sloganom „Kako djeluje zdrava hrana“. Cilj projekta bio je u uključiti učenike nižih razreda u rad srednje škole kako bi na zabavan i zanimljiv način mali učenici naučili o zdravim namirnicama i zdravoj prehrani. Učenici nižih razreda su sa svojim učenicima mentorima sudjelovali u pripremi i kuhanju raznih vrsta jela napravljenih od jesenskih plodova. Zajedničkim snagama mali i veliki učenici pripremili su juhu od buče, palačinke nadjevene tikvicama i sirom, rižoto s gljivama, puding od ječmene kaše, ružu od jabuka i knedle sa šljivama. Mali učenici, sretni i zadovoljni, isprobali su sve što su skuhali, a najveće oduševljenje izazvale su kuharske kape koji su ponijeli svojim kućama i diplome o sudjelovanju u projektu koje je učenicima uručio ravnatelj Srednje škole Stjepana Sulimanca Josip Ivoš.

Prilažemo link na kojem možete vidjeti kako je to izgledalo.

Učiteljica Marina Predragović