Igrokaz o nasilju

Autor: Martina Šalinger, 30. 10. 2019.

U povodu obilježavanja međunarodnih dana borbe protiv raznih oblika nasilnoga ponašanja, između ostaloga borbe protiv nasilja nad ženama i nasilja nad djecom, u našoj je školi izveden prigodni igrokaz.

U petak 25.10.2019. g. održao se igrokaz o nasilju, kojega su u učionicama izvodili: Lana Kostadinović, Željana Žagar, Ivana Bertić, Filip Nađaković, a voditeljica je bila Marica Ploskonka. Igrokaz je osmislila i pripremila nastavnica Vanda Barić. Igrokazom su nastojali prikazati razne oblike nasilja: verbalno, socijalno, psihološko i tjelesno. Najčešći oblik nasilja u školi je onaj tjelesnog i verbalnog oblika. Nadamo se da su učenici naučili nešto iz tog igrokaza, jer je bio vrlo poučan.

Ana Nađaković i Barbara Ilić,  6. b