Izvannastavna aktivnost Igraonica u PŠ Bušetina, učenici igraju "Crvena nosi"

Autor: Maja Grgić Cvitković, 30. 1. 2020.

Na današnjem satu igraonice okušali smo našu sreću igrajući starinsku igru s kartama "Crvena nosi". Za ovu jednostavnu, a vrlo zanimljivu igru potrebne su vam samo karte za belot i prijatelj za igru. Što više karata imate, to bolje. Možete koristiti i nepotpune špilove jer zapravo uopće nije važno da su sve karte iz špila na broju, važno je samo da imate gdje koju crvenu kartu. Igru je najbolje igrati u dvoje jer je tada dinamičnija.

Karte se podijele na dva jednaka dijela i igra može započeti. Igrači naizmjence izvlače po jednu kartu s dna špila, okreću ju i stavljaju na stol. Kada igrač izvuče i na stol stavi crvenu kartu, protivnik mora pokupiti sve karte koje su se do tada nakupile na stolu i staviti ih na vrh svog špila. I tako u krug dok jedan od igrača ne ostane bez karata u ruci i na taj način odnese pobjedu.

Nekim učenicima 3. razreda ovo je bio prvi put da igraju ovu igru, ali veselja nije nedostajalo ni na licima drugih učenika kojima je igra već poznata.