Pedagoginja uputila lijepe riječi učenicima povodom odlaska u mirovinu

Autor: Maja Grgić Cvitković, 17. 2. 2020.

Dragi moji učenici/učenice,

prigodom odlaska u mirovinu nakon 40 godina staža, imam potrebu vam uputiti nekoliko riječi. Svakodnevno smo se sretali, zajednički sudjelovali  u različitim aktivnostima, proživljavala sam s vama sve vaše radosti, tuge, zajednički smo rješavali mnoge probleme, sukobe, nesporazume.

S mnogim učenicima sam uz ostale učitelje uživala radeći u raznim projektima, aktivnostima, prigodnim programima i svemu drugome. Oduševljavali ste me svojom kreativnošću i originalnošću.

Posebno sam se veselila radeći s vama kroz radionice.  Vi i sve dosadašnje  generacije, ste bili centar mog pedagoškog djelovanja, jer sve u školi, što sam inicirala, organizirala, poticala, učinila sama ili u suradnji s učiteljima, je bilo upravo zbog vas.

Svi ste ostavili neizbrisiv trag u meni i zauvijek ću vas sve nositi u svom srcu i jako će te mi nedostajati. Nedostajat će mi ovaj žamor na hodnicima, vaša radost i nasmiješena lica.

Svemu jednom dođe kraj, ali lijepa sjećanja ostaju zauvijek.

Dragi moji učenici, želim da vam školski trenutci proteknu u veselju, međusobnom uvažavanju i prijateljstvu, da budete vrijedni, pristojni, kreativni i odgovorni u izvršavanju školskih obveza.

Ne dopustite da vam poneki neuspjeh ili loša ocjena oduzmu vaše snove! To vam može samo pomoći da više rastete i postanete snažniji. Poštujte svoje učitelje, jer oni su vam, uz vaše roditelje najvažniji ljudi u vašem životu, oni vam sigurno žele dobro, od njih možete jako puno naučiti o čemu će ovisiti i vaša budućnost. Budite ljubazni i velikodušni prema ljudima koji se nađu na vašem putu. Sanjajte velike snove i budite optimisti čime god se jednog dana bavili u životu. Uvjeravam vas da ne postoji ništa što ne možete učiniti, ako to istinski želite. Vi ste sposobni za puno toga.

JA U VAS VJERUJEM!

Od srca vam svima želim puno sreće u svemu što vas očekuje u životu. Hodajte kroz život radosno!

Vjerujem da ćemo se na tom putu često sretati i da ću biti ponosna kad mi kažete kako ste i što ste sve postigli u životu.

Želim da budete  hrabri i da se usudite  sanjati, da vjerujete u sebe i uvijek gledate naprijed, ne dajte da vas drugi plaše i režu vam krila.

Vaša pedagoginja: Matija Zidar,prof.