Posjet predsjednice

Autor: Martina Šalinger, 12. 10. 2018.

Posjet predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović

Predsjednica Republike Hrvatske, Kolinda Grabar-Kitarović posjetila je 11. listopada Područnu školu Bušetina koja djeluje u okviru OŠ August Cesarec Špišić Bukovica.

Predsjednicu su dočekali učenici koji su joj pripremili prikladan program dobrodošlice te su joj uručili i simbolične poklone kao uspomenu na našu Područnu školu.

Nakon  toga je u nastavku projekta „Hrvatska čita“ zajedno s učenicima čitala ulomak iz djela Čudnovate zgode šegrta Hlapića.

Posebno zanimljivo je bilo kada su učenici postavljali pitanja predsjednici. Tada je prvašica Sara hrabro rekla kako je ona trebala proslaviti rođendan u školi, ali su „svi čekali predsjednicu“.

Nakon toga Sara je dobila glazbenu čestitku. Sretan rođendan otpjevali su joj predsjednica i ostali mališani.

Nadalje, predsjednicu u Bušetini dočekali saborska zastupnica Vesna Bedeković, župan Igor Andrović, načelnik Hrvoje Miler, ravnateljica škole Marijana Novak - Stanić uz učitelje i učenike OŠ.

Na odlasku iz škole, predsjednicu su ispratili mještani Bušetine.

Tekst: Ružica Pocrnić, nstavnica hrvatskog jezika

Fotografije: Ivan Selci, nastavnik TZK