Mjesec borbe protiv ovisnosti

Autor: Martina Šalinger, 18. 12. 2018.

Kao i svake godine do sada učenici i učitelji OŠ August Cesarec Špišić Bukovica  su prigodno obilježili Mjesec borbe protiv ovisnosti (15. 11- 15. 12.) Ove godine taj mjesec je bio pod motom PRONAĐI SVJETLO, NEMOJ ŽIVJETI U TAMI!

Na početku školske godine nastavnici su izvršili Procjenu odgojnog stanja u razrednim odjelima koje su se odnosile  na  specifičnosti razrednih odjela, snage koje pojedini odjel  ima, vještine koje je potrebno usvajati i usavršavati… i na osnovu toga su isplanirali preventivne aktivnosti koje ćemo realizirati po razredima tijekom godine. Tako smo u Mjesecu borbe protiv ovisnosti realizirali sve predviđene teme kroz radionički oblik rada u svim razredima od 1. do 8. U višim razredima je uz razrednike radionice vodila i pedagoginja Matija Zidar. U 5. razredu je provela radionicu ZDRAVLJE JE MOJ IZBOR, u 6. razredu ODOLIJEVANJE PRITISKU VRŠNJAKA- ZAUZIMANJE ZA SEBE.

Sa učenicima 7. razreda je radila na PROMOCIJI ODGOVORNOG PONAŠANJA I DONOŠENJU ODLUKA, a u 8. razredu radionički je obradila temu RIZIČNA PONAŠANJA I POSLJEDICE NA OBRAZOVANJE.

Ujedno su učenici 8.r dobili  zadatak osmisliti  likovno rješenje, tekst i sliku koje se  može  tiskati na majice. Grafičkim dizajnom  tj. likovnim kreativnim idejama i realizacijom poigrali su se :

Petra Černeli, Lorena Munjeković, Luka Haban, Mihael Štefović, Petra Poldrugač, Marta Mareković, Iris Raptavi i Dorian Rešetar.

Kroz sliku i tekst naši osmaši dali su jasnu poruku – NE OVISNOSTI. Svi njihovi prijedlozi su njihova originalna rješenja. Kroz  prikaz ovisnosti (alkohol, pušenje, droga), dali su jasno viđenje probleme koji je dosta zastupljen među mladima i u našem društvu.

Tijekom drugog polugodišta planiramo ponuditi  svim učenicima viših razreda da ukoliko žele odaberu dizajn majice pa ćemo naručiti tiskanje  majica za sve zainteresirane po povoljnim cijenama.

Bravo za vrijedne, kreativne i originalne ideje! Bravo za naše odlične osmaše!

Pedagoginja: Matija Zidar,prof.