Dan kruha

Autor: Martina Šalinger, 4. 11. 2019.

U našoj školi svake se godine u mjesecu listopadu održava priredba u povodu Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Dan kruha vežemo i uz Svjetski dan hrane kako bismo „malima“, ali i odraslima podigli svijest o važnosti zdrave prehrane. Ove školske godine, u priredbi su nastupali učenici od 1. do 4. razreda.

Roditelji učenika pripremili su razna peciva, perece, kroasane te druge slastice. Restoran naše škole bio je ukrašen raznim jesenskim plodovima, biljkama, žitaricama te sjemenkama koje rastu u našem kraju tijekom jeseni. Na priredbi je učenike posjetio fra Silvijo. Posvetio je učenike i roditelje te održao govor učenicima. Učenici su roditeljima, svećeniku i ravnateljici naše škole pokazali razne plesove, glumu, akrobacije te pjesme vezane uz jesen i Dan kruha. Nadamo se da su učenici shvatili koliko nam je kruh bitan te kako, nažalost, u svijetu postoji veliki problem siromaštva i gladi, kako su mnogi njihovi vršnjaci gladni i koliko moramo biti zahvalni na onome što imamo.

Patricia Ivanković, 6. b