PŠ BUŠETINA - izvanučionička nastava 4. razreda

Autor: Bojana Bionda, 21. 3. 2013.

''U POŠTI''

mail

U sklopu hrvatskog jezika iz nastavnog područja jezičnog izražavanja učenici četvrtih razreda uče pisati pismo. S obzirom da u Bušetini nemamo poštu, nego samo poštara dostavljača, odlučili smo otići u posjet virovitičkoj pošti.

Osnovna namjena našeg posjeta bila je shvatiti proces rada pošte i naučiti kako se šalje pismo.

Dan ranije dobili smo domaću zadaću napisati pismo nekom prijatelju ili članu rodbine te pismo ponijeti sa sobom, uz dodatnih 5 kuna za troškove slanja.

Rano ujutro, u utorak 12. ožujka, uz pomoć nekoliko mama krenuli smo put Virovitice.

Došavši u poštu zatekli smo poštare koji još nisu krenuli raznositi pisma. Oni su nas uveli u svoje tajne odaje, pokazali nam pretince gdje sortiraju poštu i dozvolili nam da probamo udariti poštanski žig. Nakon kratkog obilaska prostorija, dozvolili su nam slikanje s pravom poštarskom torbom i kacigom te slikanje na žutom poštarskom biciklu. Sretni zbog novog iskustva i lijepih uspomena koje ćemo ponijeti sa sobom, krenuli smo dalje. Ostalo nam je još samo naučiti kako se pravilno šalje pismo. Stali smo u redove ispred blagajničkog šaltera i strpljivo čekali. A onda je uslijedio pravi doživljaj-ljubazne tete su nam dozvolile da sami zalijepimo markice na pisma i da sami udarimo žig! Na našim licima vidio se osmijeh, koji je naša učiteljica uhvatila fotoaparatom.

Veseli i radosni zahvalili smo ljubaznim djelatnicima pošte na gostoprimstvu i vratili se u svoju školu svojim obavezama.

Bilo je to kratko, ali slatko iskustvo.

A fotografije neka vam ispričaju ostatak priče   smiley   yes