Projekt - zdravi i kreativni

Autor: Maja Grgić Cvitković, 17. 12. 2013.

Mjesec borbe protiv ovisnosti –

zdravi i kreativni

Prigodom mjeseca borbe protiv ovisnosti učenici škole August Cesarec Špišić Bukovica organizirali su projekt pod nazivom „Zdravi i kreativni“ kojeg je osmislilo Školsko povjerenstvo ŠPP- a ( učenici: Martina Žagar,  Sebastijan Rica Kovač, Tena Pokupić, Helena Vargović, Barbara Maraković,  Miroslav Posavac,  Ružica Mikić,  Leonora Barčan  s nastavnicama Sanjom Barbarić i Vesnom Matovina te pedagoginjom Matijom Zidar).

Cilj je bio otkrivanje i poticanje što više učenika da izraze i pokažu svoju kreativnost, darovitost, originalnost, maštu i razmjenu ideja. Učenici su se prijavljivali za sudjelovanje  samostalno ili u suradnji s nekim učiteljima. Prezentacija je bila  10. prosinca u školskoj dvorani. Svi učenici i nastavnici su nazočili  prezentaciji projekta. Bilo je ukupno 14 kreativnih i zabavnih centara. Učenica Nikolina  Bedeković i Mihaela Šelimber su nam pokazale kako se tkanjem mogu izraditi razne kreativne torbice. Učenice eko grupe zajedno s nastavnicom  Sanjom su izrađivale kreativne ekološke vrećice od kartona. Nastavnica Vesna  je okupila dosta kreativaca u: izradi origamia, kreativnom  pisanju pomoću samoljepljivih  traka , izradi nakita, crtanju i dizajnu majica.  Lorena Krajc je zasigurno u rodu s Piccassom, jer su portreti koje je nacrtala bili savršeni. Također su se isticale i šarene boje na majici koju je dizajnirala Marija Pavić. U likovnoj radionici nastavnice Gordane  učenici su izrađivali razne nakite, a ona je slikala prekrasne makove. Dok su fizičari s nastavnikom Borisom  izvodili zanimljive pokuse, Stjepan Komar  i Monika Kiš su stvarali  pjesme na teme koje su predložili publika ili voditeljice. Svoje umijeće oblikovanja skulptura iz drveta pokazao nam je Ivan Komar. Kape, šalove i rukavice vrijedno su plele učenice 7.razreda pod  budnim okom  nastavnice Ivane , a ukrase za bor napravili su učenice s nastavnicom Sandrom. Treba spomenuti i magiju kose. Helena Vargović i Lea Marčeta   djevojkama su pokazale kako su frizure izgledale nekad i kako izgledaju sad. Naravno, bila je tu i Tena koja nas uvijek nasmije. Ovaj put bilo je  to u  čakavskom i kajkavskom stilu, a Mihael Deskar nas je sve oduševio vjerno imitirajući  mnoštvo životinja.

S posebnom pažnjom svi su pratili karate (gdje se posebno isticala Sara Malčec), ples (Maja Barić, Mateo Leš, Mateo Bušetinčan, Mirna Rešetar) i božanski glas Kristine Komar koja je pjevala uz pratnju gitare Matije Antolića. Uživali smo i u čarobnim zvucima saksofona na kojem je majstorski svirao Andi Sljepčević.

Za sve ostalo su zaslužne naše tako cool i tako zabavne voditeljice, Ružica Mikić i Martina Žagar.

Pratili smo prezentaciju sat vremena, a nakon toga smo mogli sudjelovati u pojedinim centrima prema našim interesima ili kupiti  po simboličnoj cijeni  sve ono što su uradili naši vrijedni učenici s nastavnicima Ovim smo projektom otkrili mnoge talente naših vršnjaka. Shvatili smo da postoji puno zabavnih stvari kojima se možemo baviti u slobodno vrijeme. Bio je to dan o kojem ćemo dugo pričati.

Anamarija Barčan, 8.a

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.